دکتر الهام تیزرویان

پوست، مو و زیبایی

دکتر الهام تیزرویان

پوست، مو و زیبایی

لیزر موهای زائد

فهرست موضوعات

از بین بردن موهای زائد با لیزر، یک راه حل مناسب و ماندگار برای مردان و زنانی است که از اصلاح با تیغ، اپیلاسیون یا برداشتن موهای ناخوشایند خود با موچین خسته شده اند. با لیزر موهای زائد می توانید به صورت دائمی 80 تا 90 درصد موها در پا، بازوها، خط بیکینی، کمر یا هر ناحیه ی دیگری از بدنتان را کاهش دهید، با راه حل های موقتی که دردناک و آزار دهنده اند خداحافظی و به پوست همیشه صاف سلام کنید. در ادامه نکات مهمی که در مورد لیزر موهای زائد باید بدانیم، آورده شده …

عملکرد لیزر موهای زائد چگونه است؟

در طول درمان، دستگاه لیزر روی پوست حرکت می کند. با ساطع شدن نور از آن، فولیکول مو کم کم گرم می شود و در این فرآیند توانایی آن برای رشد مجدد در سطح سلولی برای همیشه از بین می رود. به منظور آماده سازی پوست خود باید ناحیه ی مورد نظر را قبل از مراجعه، کاملاً با تیغ اصلاح کنید. این روش از یک پرتو شدید نور استفاده می کند که به طور انتخابی فولیکول های مو را با هدف قرار دادن ملانین (رنگ) در مو، از بین می برد و در نتیجه ریشه و جریان خون به مو را در پایه ی فولیکول مو، نابود می کند.

لیزر موهای زائد برای چه کسانی مناسب است؟

نور لیزر توسط رنگدانه ‌های موجود در فولیکول ‌ها جذب می‌شود، بنابراین روی افرادی که موهای تیره تری دارند، به خوبی جواب می دهد. با این حال تا زمانی که حتی کمی رنگدانه در موهای شما وجود داشته باشد، درمان با لیزر می تواند موثر واقع شود.

چند روز بعد از اولین جلسه لیزر، موها میریزد؟

ممکن است پوست شما بعد از درمان، کمی قرمز به نظر برسد اما این حالت معمولاً در عرض چند ساعت بهتر می شود. نتیجه ی لیزر، بلافاصله قابل مشاهده نیست و حدوداً تا 2 هفته، موهای بیشتری ریزش خواهند داشت. زمانی که مو دوباره رشد می کند، ظریف تر و شکننده تر از قبل خواهد بود. تا پایان دوره ی درمان، می توانید انتظار کاهش دائمی ۸۰ تا ۹۰ درصد موهای زائد خود را داشته باشید.

لیزر موهای زائد بعد از چند جلسه جواب میده

لیزر موهای زائد بعد از چند جلسه جواب میده؟

به طور معمول در جلسه ی هشتم تا ۸۰ درصد از رشد مو کم می شود البته بیشتر به ناحیه ی مورد نظر بستگی دارد. به عنوان مثال، ساق پا معمولاً به 6 جلسه نیاز دارد در حالی که برای صورت به 8 الی 10 جلسه احتیاج است. همه ی نواحی لیزر شده برای تکمیل درمان به جلسات یادآوری نیز نیاز دارند. البته تعداد جلسات درمانی علاوه بر شرایط بدنی و هورمونی شخص، و نوع دستگاه مورد استفاده نیز بستگی دارد. 

نتیجه ی لیزر تا چه زمانی دوام خواهد داشت؟

نتایج رفع موهای زائد با لیزر در هر شخص متفاوت است اما برای اکثر افراد به صورت بلندمدت خواهد بود. در مواردی که مو دوباره رشد می کند، معمولاً نازک تر و نرم تر می شود و در نتیجه حفظ کردن آن نیز آسان تر است.

آیا لیزر موهای زائد همیشه دردناک است؟

ممکن است در طول لیزر موهای زائد، احساس ناخوشایند خفیفی داشته باشید که عموماً مانند کشیده شدن یک نوار کشی روی پوست توصیف می شود.
حرارت لیزر مانند اپیلاسیون به کل پوست برخورد نمی کند و فقط خود مو را هدف قرار می دهد؛ به همین دلیل، به نظر اکثر مراجعه کنندگان لیزر بعد از هر جلسه کم دردتر و سریع تر از اپیلاسیون است. زمانی که موهای بیشتری از بین می رود، درد نیز کم تر می شود.

در صورت اصلاح نکردن موهای زائد خود قبل از لیزر، چه اتفاقی می افتد؟

در بعضی موارد مراجعه کنندگان نباید موهای بدن خود را اصلاح کنند تا اپراتور ببیند در کدام قسمت ها رویش مو وجود دارد و سپس بعد از بررسی کردن در همان کلینیک موهای خود را قبل از انجام لیزر با تیغ می تراشند. اما در بیشتر موارد، مراجعین باید ناحیه ی مورد نظر را به‌ طور کامل اصلاح کنند، زیرا لیزر به تمرکز کامل انرژی خود را مستقیماً از طریق فولیکول ‌های مو و برخورد کردن به پیاز مو نیاز دارد. در صورتی که روی سطح پوست، مو وجود داشته باشد لیزر کردن آن قسمت بدون تراشیدن موهای زائد مناسب نیست؛ چرا که تأثیر کمتری داشته، برای پوست خطرناک تر و برای مراجعه کننده بسیار دردناک تر خواهد بود.

یک جلسه لیزر موهای بدن چقدر طول می کشد؟

با توجه به قسمتی که قصد لیزر آن را دارید، مدت زمان جلسه متفاوت خواهد بود. برای مثال زیر بغل می تواند 10 دقیقه، نصف دست و ساق پا حداقل 20 دقیقه، کل بالاتنه ی پشت و شانه ها حداقل 45 دقیقه و کل بدن (فول بادی) تا 2 ساعت می تواند طول بکشد.

آیا می توان بین جلسات لیزر، موهای زائد را با تیغ اصلاح کرد؟

بله می توان موهای زائد بدن را بین جلسات اصلاح کرد اما توصیه می شود که موهای صورت را به منظور بررسی پیشرفت درمان و استفاده از مناسب ترین تنظیمات دستگاه لیزر برای آن، اصلاح نکنید؛ چرا که موها می توانند به سرعت نازک و نرم شوند. در صورت مشاهده ی هر گونه رشد مو روی بدن، اصلاح کردن آن مشکلی ندارد.

لیزر موهای سفید

آیا می توان بین جلسات لیزر، پوست خود را برنزه کرد؟

زمانی که لیزر موهای زائد انجام می دهید از سولاریوم استفاده نکنید، زیرا سولاریوم می تواند احتمال بروز عوارض جانبی را به طور چشمگیری افزایش دهد. در صورتی که شما به راحتی برنزه می شوید، می بایست بیشتر احتیاط کنید چون این موضوع می تواند بر تعداد جلسات شما و در نهایت نتایج حاصل از آن، تأثیر بگذارد.

عوارض لیزر موهای زائد 

لیزر موهای زائد، فولیکول های مو را در قسمت مورد نظر از بین می برد. پوست نسبت به این اتفاق واکنش نشان می دهد و معمولاً افراد در ناحیه ی تحت درمان، احساس سوزش و قرمزی خواهند داشت. بعد از انجام لیزر پوست ممکن است حساس شود، احساس سوزن سوزن شدن داشته باشد یا متورم به نظر برسد. با این وجود تمام این عوارض جانبی، موقتی هستند.

دکتر الهام تیزرویان، کلینیک پوست، مو و زیبایی در غرب تهران 

تماس تلفنی

تلفن

اینستاگرام

منو

میکرونیدلینگ
مقالات
لیزر موهای زاید
ریزش مو
جوانسازی پوست

فهرست موضوعات