دکتر الهام تیزرویان

پوست، مو و زیبایی

دکتر الهام تیزرویان

پوست، مو و زیبایی

جوانسازی

آفتاب، اختلالات پوستی، بالا رفتن سن و حتی وراثت، همگی می توانند در ایجاد بی نظمی های پوستی در صورت و سایر نقاط بدن نقش داشته باشند. این موارد شامل بی نظمی های بافتی مانند چین و چروک و جای جوش، تغییرات رنگدانه مانند کک و مک، لکه های خورشیدی یا رگ های خونی قابل مشاهده است.

علاوه بر این، پوست ممکن است رنگ خود را از دست بدهد، احساس سفت شدن کمتری داشته باشد و درخشش سالمی را که در پوست های جوان ‌تر مشهود است از دست بدهد.

روش های درمانی گوناگونی برای درمان جنبه های مختلف آسیب پوستی موجود است. لایه برداری با لیزر، لایه برداری ماشینی، لایه برداری شیمیایی و محصولات تزریقی می توانند ظاهر خطوط و چین و چروک های کل صورت یا مواردی را که در نواحی خاصی از صورت مانند لب ها و اطراف چشم ایجاد می شود، بهبود بخشند.

این درمان‌ ها همچنین می‌توانند برای رفع اختلالات رنگدانه ‌ای مانند لکه‌ های ناشی از آفتاب و افزایش سن مورد استفاده قرار گیرند و می‌ توان از آن ‌ها برای بهبود ظاهر جای جوش یا سایر بیماری ‌های پوستی استفاده کرد.

برای انتخاب نوع خاصی از درمان که مناسب شخص باشد، حتما باید با پزشک پوست مشورت کرد. اکثر درمان های پوستی برای دستیابی به نتایج عالی، به یک سری درمان و رویکرد چند روشی نیاز دارند. مهم تر از همه، بیمار باید متعهد شود که در آینده از پوست خود محافظت خواهد کرد تا نتایج به دست آمده ماندگاری بیشتری داشته باشند. نمونه هایی از روش ‌های درمان جوان‌ سازی و لایه‌ برداری پوست عبارتند از:

1_ لایه برداری شیمیایی

لایه برداری های اسیدی گوناگونی که در ترکیب های مختلف برای حذف لایه های خارجی آسیب دیده ی پوست استفاده می شود.

2_ درمان با لیزر فرکشنال، لیزرهای CO2

برداشتن لایه های خارجی پوست برای صاف کردن خطوط و چین و چروک ها.

3_ درمان‌ های غیر ابلیتیو

روش ‌های سنباده ‌زنی کم تهاجمی برای درمان اسکارهای خفیف و تغییر رنگ. میکرودرم ابریژن، میکرونیدلینگ، لایه ‌برداری‌ های اسیدی سبک

4_ فیلرهای پوستی

ترکیبات تزریقی برای بهبود خطوط پوست.

5_ جوانسازی با بوتاکس

انقباض عصبی را برای کاهش چین و چروک ها مسدود می کند.

6_ هایفوتراپی

هایفو به یکی از پرطرفدارترین دستگاه های لیفت، جوانسازی و سفت‌کننده صورت و بدن است. هایفو یکی از معدود دستگاه‌هایی است که می‌تواند به سیستم عضلانی آپونورتیک سطحی (SMAS)، که قبلاً فقط از طریق جراحی قابل دسترس بود، دست یابد.

تماس تلفنی

تلفن

اینستاگرام

منو

جستجو
مقالات
لیزر مو
فیلر و بوتاکس
ریزش مو
جوانسازی