دکتر الهام تیزرویان

پوست، مو و زیبایی

دکتر الهام تیزرویان

پوست، مو و زیبایی

همه چیز در رابطه با فیلر صورت

فهرست موضوعات

فیلرهای پوستی مواد ژل مانند تزریقی هستند که به تنهایی یا در ترکیب با عمل‌های دیگر برای افزایش یا بازگرداندن حجم، اصلاح چین و چروک ها و کانتور صورت به کار می‌روند. همچنین این فیلرها برای لب و دیگر قسمت های بدن مانند گردن، قفسه‌ی سینه، دست و حتی باسن هم کاربرد دارند.

فیلر صورت برای چه استفاده می‌شود؟

فیلر را می‌توان در همه جای صورت استفاده کرد اما برخی نمونه های فیلر شامل موارد زیر هستند:

  • افزایش حجم و فرم دادن به لب ها
  • درمان خطوط اطراف دهان و لب
  • درمان خط خنده اطراف بینی و دهان
  • پرکردن خطوط پوستی و عمیق صورت
  • کانتور کردن و فرم دادن به استخوان گونه، شقیقه، خط گونه، چانه و خطوط ابرو
  • بازگرداندن حجم از دست رفته ی گونه ها، میدفیس، شقیقه و زیر چشم
فیلر صورت برای چه استفاده می‌شود

چه مدت طول می‌کشد تا فیلر صورت نتیجه دهد؟

نتایج فیلر صورت بلافاصله بعد از درمان قابل مشاهده اند، اما به خاطر ورم ممکن است نتیجه ی نهایی ۷ تا ۱۴ روز به طول بینجامد. معمولا بلافاصله بعد از قراردادن فیلر پیش از اینکه ورم اتفاق بیفتد، نتیجه را به مشتری نشان می‌دهیم. در نتیجه، آن ها می‌توانند نتیجه نهایی را پیش از بازگشت ببینند. من به افراد می‌گویم که به مدت ۱۴ روز نه نتیجه را دوست داشته باشند و نه از آن متنفر شوند. زیرا هنوز روی پوست ننشسته است. برخی ظاهر ورم کرده را دوست دارند و سایرین صبر نمی‌کنند تا ورم فروکش کند.

انواع مختلف فیلر پوستی

انواع مختلف زیادی از فیلرها در بازار موجود هستند که رایج ترین آن فیلرهای هیالورونیک اسید است مثل خانواده ی فیلر جوویدرم، خانواده فیلر رستی لین و ورسا. هیالورونیک اسید به طور طبیعی در بدن ما به وجود می‌آید، اما خیلی سریع تجزیه می‌شود.

از این رو، بسیاری از شرکت های صنعت فیلر، فیلر را با مواد دیگر به طور متقاطع پیوند خواهند زد تا ویسکوزیته ی آن را تغییر دهند و ماندگاری را بیشتر کنند. رادیس دیگر فیلر رایج است که از کلسیم هیدروکسی آپایتت ساخته شده است و در استخوان های ما وجود دارد. این فیلر برای تقویت اندام استخوانی صورت، بازگرداندن حجم از دست رفته و کمک به تولید کلاژن فوق العاده است.

اثرات جانبی فیلرهای صورت چیست؟

اثرات جانبی فیلرهای صورت

اکثر اثرات جانبی فیلرهای پوستی خفیف اند مثل درد خفیف یا حساسیت در محل تزریق، قرمزی، ورم، کبودی، رنگ پریدگی پوست یا نتایج نامتوازن. معمولا اثرات جانبی شدید توام با انسداد عروق هستند، اما این مورد نسبتا نادر است و با تکنیک صحیح تزریق، بیرون کشیدن سرنگ و استفاده از سوند نوک کند، قابل پیشگیری است.

در بدترین حالت، تزریق کننده باید در نحوه ی واکنش عوارض جانبی یا وضعیت اضطراری آموزش دیده باشد. ما همیشه جعبه ی کمک های اولیه را همراهمان داریم.

آیا فیلر صورت آسیب می‌زند؟

بعضی نواحی صورت نسبت به نواحی دیگر حساس ترند اما بیشتر مردم جراحی را کاملا قابل تحمل می‌دانند. منوط به ناحیه ی تزریق شده، راه های زیادی برای کاهش درد وجود دارند مثل یخ، ابزار ارتعاشی درد، کرم بی حسی یا تزریق بی حسی استفاده می‌کنند. اگر نگران درد هستید، با تزریق کننده صحبت کنید که برای رضایت شما اقداماتی انجام دهد تا در طول تزریق احساس راحتی کنید.

از چه سنی می توانید فیلر تزریق کنید؟

سن شروع تزریق فیلر میان افراد متفاوت است، اما در اصل حوالی ۲۵ سالگی شروع از دست دادن حجم صورت است. به نظر می‌رسد رایج ترین سن شروع تزریق فیلر حوالی ۴۰ تا ۵۰ سالگی باشد، اما بسیاری از افراد در ۲۰ و ۳۰ سالگی هم فیلر تزریق می‌کنند.

سن شروع تزریق فیلر

به چه دلایلی اشخاص تزریق فیلر را سریعتر شروع می کنند؟

  • بالابردن جذابیت خاص چهره
  • نشانه های زودهنگام پیری یا افت حجم
  • تمایل به جلوگیری از علائم پیری یا پس از کاهش وزن

در واقع هر زمانی میتوانید تزریق فیلر را آغاز کنید، اما زمان آن به این بستگی دارد که چقدر به اصلاح کامل نیاز دارید. مشخصا یک بیمار جوان نسبت به یک بیمار پیر به فیلر کمتری نیاز دارد. فیلر قطعا در تمام سنین و مراحل زندگی مفید است.

آیا فیلر صورت پوست را شل می‌کند؟

طبق یک تصور غلط رایج بعد از تزریق فیلر صورت، با کم شدن اثر فیلر، پوست شل می‌شود. در ‌واقع بسیاری از فیلرها، به کلاژن سازی بیشتر کمک می‌کنند. پس حتی اگر اثر فیلر کم شود، پوست نسبت به گذشته جوان تر به نظر می‌رسد. صرف نظر از اینکه فرد قبلا ظاهر متورمی داشته و سپس احساسش این بوده است که پوستش بدون فیلر شل به نظر می‌رسیده است.

الهام تیزرویان دکتر زیبایی در سعادت آباد

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 2روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

   برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم

تماس تلفنی

تلفن

اینستاگرام

منو

جستجو
مقالات
لیزر مو
فیلر و بوتاکس
ریزش مو
جوانسازی

فهرست موضوعات

پرسش از دکتر