دکتر الهام تیزرویان

پوست، مو و زیبایی

دکتر الهام تیزرویان

پوست، مو و زیبایی

مدت زمان تاثیر بوتاکس خط اخم

فهرست موضوعات

خطوط اخم به دلیل انقباض عضله های کوچک بین ابروها به وجود می آید. همه افراد به آن دچار نمی شوند و ژنتیک مهم ترین عامل دخیل در این امر است. اگر حداقل یکی از والدین شما خط اخم داشته باشد، احتمال دارد که این موضوع به نسل بعدی منتقل شده باشد.

 از دیگر عواملی که باعث می شود افراد هنگام تمرکز با ابروهای خود چروک ایجاد کنند، می توان به رانندگی و استفاده از کامپیوتر اشاره کرد. این خطوط را می توان با سم بوتولینوم درمان کرد؛ با این حال، اگر چین و چروک خیلی عمیق باشد، ممکن است ترکیب سم بوتولینوم با فیلرها پیشنهاد شود. در ادامه مطلب در رابطه با خط اخم و مدت زمان تاثیر بوتاکس خط اخم توضیح خواهیم داد.

خطوط اخم بین ابروها

چرا باید خط اخم را درمان کرد؟

اگر عصبانی به نظر می رسید در حالی که نیستید، یا زمانی که حتی در صورت آرام بودن نیز بین ابروهایتان چروک دارید؛ ممکن است به فکر درمان این وضعیت باشید. بعضی افراد نیز به دلیل اثر لیفت ابروها خطوط اخم خود را از بین می برند؛ زیرا عضلات اخم، ابرو را کمی به سمت پایین می کشند.

بنابراین به محض اینکه این عضله ها استراحت کنند، ممکن است ابرو کمی بالا برود. در صورتی که تمایل دارید ابروهایتان به میزان بیشتری بالا برود، لیفت ابرو می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

درمان خط اخم

درمان خط اخم، بسیار سریع و بدون دوران نقاهت انجام می شود؛ به اصطلاح می گویند می توانید در استراحت نهار خود آن را انجام دهید. بعد از عکس های قبل از درمان و پر کردن فرم سلامت و درمان، نوبت به انجام درمان می رسد که در حد چند تزریق به عضلات مورد نظر است. پس از آن، کافی است کمی فشار به ناحیه تحت درمان وارد کنید، نیازی به کمپرس سرد ندارد.

به دلیل توجه قابل ملاحظه رسانه ها، کلمه «بوتاکس» اغلب تصاویر چهره های بی حرکت و بی حالت را برای بسیاری از افراد تداعی می کند. برای جلوگیری از بروز حالت غیرطبیعی، بایستی درمان خود را در یک کلینیک شناخته شده انجام دهید. پزشک شما بایستی خواسته ها و ویژگی های طبیعی چهره تان را قبل از انجام درمان در نظر بگیرد.

قبل و بعد از درمان چه کارهایی انجام می شود؟

قبل از درمان:

قبل از شروع درمان بوتاکس، ناحیه اطراف خطوط ضدعفونی شده و محل های تزریق علامت گذاری می شوند.

بعد از درمان:

تا 4 ساعت پس از تزریق بوتاکس نباید دراز بکشید. همچنین، به شما توصیه می شود که بلافاصله بعد از درمان، ورزش نکنید (حتی یوگا). ناحیه تحت درمان را ماساژ ندهید و عضلات آن را به طور منظم منقبض کنید.

سوالات متداول:

دوران نقاهت چقدر است؟

تقریبا در تمام موارد، هیچ چیز در ناحیه درمان شده نشان نمی دهد که شما روی صورت خود کاری انجام داده اید. در برخی موارد نادر، قرمزی پوست، تورم یا کبودی ممکن است رخ دهد.

بوتاکس چه مدت اثر می کند؟

در رابطه با مدت زمان تاثیر بوتاکس خط اخم باید گفت که در ابتدا می توانید از درمان سم بوتولینوم خود به مدت سه تا چهار ماه لذت ببرید. اگر جلسات بیشتری درمان انجام دهید، این دوره به تدریج به طور متوسط به ۵ تا ۶ ماه افزایش خواهد یافت. بدن هر کسی متفاوت است و نتایج نیز متفاوت خواهند بود.

آیا سم بوتولینوم خطرناک است؟

سم بوتولینوم ماده ای کاملاً بی خطر است. از آنجایی که سم بوتولینوم تابع قوانین دارویی است، محققان سال ها روی اثربخشی، اثرات جانبی و عوارض آن قبل از عرضه به بازار مطالعه کرده اند. سم بوتولینوم اکنون بیش از چهل سال است که در دنیای پزشکی (در دوزهای بالاتر) برای بیماران بی شماری استفاده می شود که در میان آنها می توان به کودکان و بزرگسالانی که از اسپاسم عضلانی رنج می برند نیز اشاره کرد. تاکنون هیچ اثر منفی بلندمدتی در مورد سم بوتولینوم گزارش نشده است.

الهام تیزرویان دکتر زیبایی در سعادت آباد

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 2روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

   برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم

تماس تلفنی

تلفن

اینستاگرام

منو

جستجو
مقالات
لیزر مو
فیلر و بوتاکس
ریزش مو
جوانسازی

فهرست موضوعات

پرسش از دکتر