دکتر الهام تیزرویان

پوست، مو و زیبایی

دکتر الهام تیزرویان

پوست، مو و زیبایی

مزوژل جالپرو بهتر است یا پروفایلو؟

فهرست موضوعات

پروفایلو و جالپرو جزو خانواده ی مزوژل ها هستند و قاعدتا حاوی هیالورونیک اسید. هیالورونیک اسید بصورت طبیعی در پوست ما وجود دارد و باعث جوانی و شادابی پوست ما میشود، اما متاسفانه با گذشت زمان و افزایش سن، میزان هیالورنیک اسید در پوست کم شده و پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست میدهد.

یکی از راه های تقویت پوست با هیالورونیک اسید، تزریق و استفاده از مزوژل هاست. پروفایلو و جالپرو، قوی ترین و موثرترین مزوژل محسوب میشوند. پروفایلو بالاترین غلظت هیالورونیک اسید را بین تمامی هم نوعان خود دارد به همین دلیل اثر بسیار قوی در آبرسانی، جوان سازی و لیفت پوست دارد. جالپرو علاوه بر تامین هیالورونیک اسید، حاوی پروتئین و اسید های آمینه ای است که پیش ساز ساختار سلول های طبیعی پوست هستند.

جالپرو ترکیبی از هیالورونیک اسید و آمینو اسیدهاست. اسیدهای آمینه، پیشساز ساخت سلولهای بافت‌ همبند زیر پوست هستند و جالپرو از این طریق به ساخت کلاژن و تغذیه ی پوست کمک خواهد کرد.  

جالپرو چگونه عمل می کند؟

بافت های همبند -که به عنوان فیبروبلاست شناخته می شوند- با بالا رفتن سن، توانایی های ترمیم خود را از دست می دهند. در نتیجه ی آن، چین و چروک و عیوب پوست (مانند ترک های پوستی) ظاهر خواهند شد که به مرور زمان بیشتر هم می شوند. جالپرو که سرشار از آمینو اسید های غنی است می ‌تواند به بهبود عملکرد فیبروبلاست ‌های در حال تخریب کمک کند. این محصول می تواند به سرعت بافت همبند پوست را ترمیم کرده و به پوست شما ظاهری سالم تر و با نشاط تر ببخشد. جالپرو دارای نوع بوده کلاسیک و HMW.

HMW معمولا برای افراد مسن مورد استفاده قرار میگیرد. اما میتوان نوع کلاسیک آن را با بوتاکس، برای از بین بردن چین و چروک مقاوم اطراف چشم و لب بصورت ترکیبی استفاده کرد. ترکیب بوتاکس و جالپرو علاوه بر از بین بردن چین و چروک مقاوم، تا میزان زیادی ترشح چربی در پوست های چرب، آکنه دار و دارای منافذ باز را نیز کنترل و بهبود میبخشد.

تزریق ژل جالپرو

جالپرو یک محلول قابل تزریق و استریل با قابلیت جذب بالا است که توانایی احیا کردن بیولوژیکی پوست را دارد و به بهبود بافت پوست، روشن شدن آن و کاهش چین و چروک و خطوط پوستی کمک می‌ کند. جالپرو یک محصول ایمن و با اثرگذاری بالا است. این محصول منحصر به فرد که سریع هم نتیجه می دهد، حاوی ترکیباتی غنی می باشد که به جوان سازی پوست و افزایش شادابی آن کمک می کند. این محلول توانایی بسیار بالایی در آبرسانی پوست دارد.

از دیگر کاربردهای آن می توان به بهبود ترک پوستی و چین و چروک عمیق پوست اشاره کرد.

جالپرو برای آن دسته از افرادی که قصد دارند لطافت پوست خود را افزایش دهند یا افرادی که برای تزریق ژل آمادگی ندارند، بسیار مناسب است. از سوی دیگر می‌ توان از جالپرو در کنار سایر انواع فیلر و بوتاکس برای کسب نتایج بهتر استفاده کرد.

پروفایلو چگونه عمل میکند؟

پروفایلو دارای غلظت بالایی از هیالورونیک اسید (HA) است؛ به همین دلیل باعث تحریک کلاژن سازی و به دنبال آن آبرسانی و سفت شدن بیشتر پوست می شود.  تزریق ژل پروفایلو یکی از روش های جوان سازی و تقویت پوست است. این ژل بیشترین غلظت هیالورونیک اسید موجود در بازار را دارد. پروفایلو می تواند باعث لیفت پوست شود. همچنین، با انتشار آهسته ی HA تولید کلاژن و الاستین را تحریک می کند و به ترتیب؛ رنگ پوست، آبرسانی و ظاهر خطوط پوستی را بهبود می بخشد. در نهایت، این بهبود کیفیت پوست تا 6 ماه ماندگاری دارد.

ژل پروفالیو

هیالورونیک اسید یک محصول آب دوست است و می تواند مقادیر زیادی آب از بدن شما جذب کند. در نتیجه پروفایلو بیشتر از اینکه یک ژل یا فیلر باشد، نقش آبرسان دارد. این گزینه برای یک پوست خسته و کدر گزینه ای عالی است و آن را تبدیل به پوستی سفت و درخشان خواهد کرد.

اثر پروفایلو در عرض 3 تا 5 روز پس از درمان ظاهر خواهد شد.

همچنین طی چند هفته بعد از تزریق، تولید کلاژن و الاستین تحریک شده و اثری ثانویه روی سفت شدن پوست به وجود می آورند. این امر به این دلیل مفید است که مقدار کلاژن، الاستین و هیالورونیک اسید در پوست از سن 30 سالگی به سرعت کاهش می یابد و نهایتاً باعث بروز علائم پیری مانند خطوط پوستی، چین و چروک و کدر شدن پوست می شود. پروفایلو در جهت رفع کردن این تغییرات عمل می کند.

مزوژل جالپرو بهتر است یا پروفایلو؟

گاهی سوال پرسیده می شود که جالپرو بهتر است یا پروفایلو؟ باید گفت که هر دو ژل را میتوان برای پوست صورت بازو گردن و دکلته استفاده کرد و هیچ گونه محدودیت سنی برای استفاده ندارند. جالپرو و پروفایلو برای تمامی افرادی که احساس میکنند به دنبال افزایش سن، کاهش وزن و یا مصرف طولانی مدت سیگار و الکل خاصیت ارتجاعی و سفتی پوست شان کم و شل شده یه انتخاب بسیار مناسب هستند. اما اینکه کدامیک از آنها برای شما مناسب تر است کاملا وابسته به تشخیص پزشک است. پزشک با در نظر گرفتن سن پوستی شما، تشخیص نوع و مشکلات زمینه ای پوست شما دارد.

چرا هیالورونیک اسید مهم است؟

یکی از روش های تقویت یا جوان سازی پوست تزریق هیالورونیک اسید است. تزریق این محصولات؛ ساختار، بافت و ظاهر کلی پوست را بهبود می بخشد و همچنین تکثیر فیبروبلاست، ترکیب کلاژن، تولید الاستین را تحریک کرده و باعث بهتر شدن رنگ پوست، درخشندگی، آبرسانی و بهبود کیفیت آن می شود. اثر آن بلافاصله قابل مشاهده است.

آبرسانی پوست با هیالورونیک اسید

مزوژل ها را می توان در کل صورت، نواحی جزئی مانند زیر چشم و اطراف آن، لب بالایی، چانه، خطوط پوست، گونه ها، دست ها، گردن، خط دکلته (قفسه ی سینه) و حتی بدن مورد استفاده قرار داد.

تزریقات چگونه انجام می شوند؟

برای کسب نتایج نتایج دلخواه، تزریق باید طبق دستورالعمل های شرکت سازنده تکرار شود. پروفایلو معمولاً به 2 جلسه با فاصله ی 4 هفته ای نیاز دارد، در صورتی که جلسات جالپرو کلاسیک یک دوره ی 3 تا 4 جلسه ای با فاصله ی 10 روز تا 2 هفته می باشد. داشتن سطحی از قرمزی، ورم، حساسیت و سوزش پوست در ناحیه ی تحت درمان، به مدت یک تا دو روز کاملاً طبیعی است.

نتایج تقویت کردن پوست از چه زمانی قابل مشاهده است؟

نتیجه ی تقویت کردن پوست نسبتاً سریع ایجاد می شود. اغلب مراجعه کنندگان بعد از چند روز در مورد درخششی زیبا، افزایش حجم، آبرسانی و درخشندگی پوست خود اطلاع داده اند. همچنین خطوط، چین و چروک و پیری پوست صورت آن ها طی 1 الی 2 هفته کم شده بود. این نتایج با تحریک هیالورونیک اسید و کلاژن طبیعی شما به رشد خود ادامه می دهد که در نهایت منجر به بهبود کلی رنگ پوست، بافت و درخشندگی طبیعی آن می شود.

این روش در بهترین وجه خود، برای دستیابی به نتایج طولانی مدت در یک برنامه ی کلی مراقبت از پوست گنجانده شده است؛ بنابراین، معمولاً می توانید این پیشرفت ها را بین 3 تا 6 ماه مشاهده کنید. همچنین، در تزریق های بعدی متوجه اثرات بیشتر آن نیز خواهید شد.

دکتر الهام تیزرویان، پوست، مو وزیبایی در غرب تهران 

تماس تلفنی

تلفن

اینستاگرام

منو

میکرونیدلینگ
مقالات
لیزر موهای زاید
ریزش مو
جوانسازی پوست

فهرست موضوعات