دکتر الهام تیزرویان

پوست، مو و زیبایی

دکتر الهام تیزرویان

پوست، مو و زیبایی

بهترین کوکتلهای تزریقی برای جلوگیری از ریزش مو

فهرست موضوعات

یک ویال شیشه ای کوچک، گام نهایی برای داشتن مویی زیبا است. ما معمولاً هر راهی را امتحان می کنیم و به نظر می رسد که هیچ چیزی اثر نمی کند. وقتی که هیچ چیز دیگری نمی تواند به درمان چربی، شوره، ریزش موی زیاد و توقف رشد مو کمک کند، این کوکتلهای تزریقی وارد عمل می شوند.

اما عملکرد کوکتلهای تزریقی مو واقعاً به چه صورت است؟ آیا ایمن هستند؟ از چه موادی تشکیل شده اند و آیا می توانند جایگزین یک درمان جدی تر باشند؟ در این مقاله شما با این کوکتلهای تزریقی، مواد تشکیل دهنده و اثربخشی آنها بیشتر آشنا می شوید.

کوکتل تزریقی چیست؟

کوکتلهای تزریقی مو شیشه های کوچکی هستند که حاوی مواد فعال می باشند. این مواد با ریزش، ضعیف شدن و توقف رشد مو مقابله می کنند. این محصولات، گردش خون را در فولیکول های مو تحریک و پیاز موها را تقویت می کنند. مواد موجود در این کوکتلهای تزریقی همچنین ریزش مو را کاهش می دهند و موهای جدید را تحریک به رشد می کنند.

کوکتل تزریقی چیست؟

کوکتلهای تزریقی چگونه عمل می کنند؟

کوکتلهای تزریقی مو بسته به نقش آنها در درمان، به گونه های مختلفی عمل می کنند. به عبارت دیگر، کوکتلهای تزریقی که رشد مو را سرعت می بخشند، متفاوت از مواردی عمل می کنند که موهای آسیب دیده را بازسازی می کنند و یا از ریزش مو جلوگیری می کنند. به طور کلی، کوکتلهای تزریقی، پوست سر را تقویت می کنند و در عین حال رشد مو را تحریک می کنند.

این کوکتلهای تزریقی حاوی چند نوع مواد هستند که متابولیسم فولکول مو را تحریک می کنند. فولیکول مو کراتین تولید می کند که پروتئین اصلی مو می باشد. این کوکتلهای تزریقی به تقویت فیبرهای کلاژن کمک می کنند و باعث می شوند موها بهتر به ریشه های خود متصل شوند. موهای ما بعد از درمان در برابر آسیب و دیگر عوامل خارجی مهاجم مقاوم تر می شود.

انواع کوکتلهای تزریقی

کوکتلهای تزریقی ریزش مو:

وقتی صحبت از عملکرد و مواد می شود، این گروه از کوکتلهای تزریقی، بیشترین تنوع را دارند. کوکتلهایی با قویترین مواد که به درمان آلوپسی آره اتا کمک می کنند.

کوکتلهای تزریقی تحریک کننده رشد مو:

این محصولات بسته به قدرت و قیمت خود می توانند یا در دسته ی محصولات حرفه ای قرار بگیرند که در مورد استفاده از آنها باید با پزشک مشورت کرد، و یا مواد حساس تری داشته باشند که پیاز مو را تقویت می کنند. اغلب این محصولات حاوی عصاره های گیاهی و ویتامین های فلفل قرمز یا زنجبیل هستند؛ چنین درمان هایی تأثیر بسیار کمتری دارند، اما کم هزینه تر نیز می باشند.

کوکتلهای تزریقی احیاکننده ی مو:

این محصولات اغلب حاوی ویتامین های گروه B، مواد معدنی و عصاره های گیاهی هستند. کار این محصولات، تغذیه مو و مراقبت از پوست سر می باشد. اغلب اوقات، کوکتلهای تزریقی احیا کننده ی مو برای تسریع زیبا سازی مو و بهبود وضعیت آن استفاده می شوند.

کوکتلهای تزریقی احیاکننده ی مو:

کوکتلهای تزریقی بهبودی پوست سر:

گاهی اوقات خود پوست سر ممکن است نیاز به کمک داشته باشد و دچار خشکی، شوره یا نوعی حساسیت شود. پوست سر همچنین ممکن است خارش داشته داشته باشد یا در معرض آلرژی قرار گیرد. این کوکتلها می توانند با شوره و خشکی پوست سر مانند پسوریازیس، اگزما و درماتیت سبورئیک مقابله کنند.

چه زمانی باید از کوکتلهای تزریقی مو استفاده کرد؟

کوکتلهای تزریقی مو یک درمان موی جدی هستند که فقط در موارد ضعف موی شدید یا برای احیای موی آسیب دیده و به شدت ضعیف، یا ریزش موی شدید توصیه می شوند. این کوکتلهای تزریقی نمی توانند جایگزینی برای ماسک یا نرم کننده برای مویی باشند که نیاز به احیای چندان قوی ندارد.

زمانی که متوجه علائم زیر شوید، این کوکتلهای تزریقی می توانند انتخاب خوبی باشند:

  • ریزش موی بسیار ناگهانی و مزمن
  • ریزش موی بسیار شدید یا تلوژن افلوویوم
  • توقف رشد مو
  • ضعیف شدن یا بد شدن ظاهر مو
  • مشکلات جدی در کف سر

چند وقت یکبار باید از کوکتلهای تزریقی مو استفاده کنید؟

کوکتلهای تزریقی مو باید توسط پزشک استفاده شوند، زیرا باید دقیقا مطابق با دستورالعمل اجرا شوند. کوکتلهای تزریقی تخصصی تر، اغلب حاوی هورمون ها و مواد قوی هستند.

چند وقت یکبار باید از کوکتلهای تزریقی مو استفاده کنید؟

کدام کوکتلهای تزریقی مو توصیه می شوند؟

این سؤال سختی است. هر پوست سر، نیازهای مختلفی دارد، بنابراین هر مویی واکنش متفاوتی به نوع خاصی از کوکتلهای تزریقی و مواد درون آن دارد. قبل از آنکه مصرف کوکتلهای تزریقی را شروع کنید، همیشه باید با پزشک مشورت کنید تا شرایط موی شما را بررسی کند و بر آن اساس، نوع درمان ریزش مو مناسب را انتخاب کند.


الهام تیزرویان دکتر زیبایی در سعادت آباد

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 2روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

   برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم

تماس تلفنی

تلفن

اینستاگرام

منو

جستجو
مقالات
لیزر مو
فیلر و بوتاکس
ریزش مو
جوانسازی

فهرست موضوعات

پرسش از دکتر