دکتر الهام تیزرویان

پوست، مو و زیبایی

دکتر الهام تیزرویان

پوست، مو و زیبایی

مراقبت های بعد از فیلر چانه برای ماندگاری بیشتر

فهرست موضوعات

در دنیای بوتاکس و فیلرها، ممکن است اسم فیلر چانه به گوشتان خورده باشد. به لطف شبکه های اجتماعی و وسواس به سلفی گرفتن، روش برجسته تر کردن چانه در بین زنان و مردان محبوبیت پیدا کرده است. در واقع، فیلرها برای کاهش خطوط ریز و چین و چروک های صورت مفید هستند. گاهی گفته می شود که فیلرها می توانند یک چهره جدید برای شما بسازند! این تصور اشتباهی است! اکثر افراد سودجو از طریق این تبلیغات واهی، سعی دارند تا افراد بیشتری را جذب خود کنند.

در مطب دکتر تیزرویان، تزریق فیلر صورت به اندازه ای انجام می شود که چهره فرد نیاز دارد. ما برخلاف افراد سودجو، غیر از حد نرمال برای اشخاص فیلر تزریق نمی کنیم. از آن جایی که چانه یکی از اجزای اصلی صورت است، فرم آن می تواند کل هارمونی صورت را از بین ببرد. بنابراین اگر از فرم چانه خود راضی نیستید، این روش می تواند راه حل مناسبی برای شما باشد! فیلر چانه، یک گزینه سریع و راحت برای تغییر شکل و بازسازی فرم چانه و ایجاد ظاهری جوان تر است.

فیلر چانه

چه موقع فیلر چانه را انجام دهیم؟

با افزایش سن، کاهش استخوان نامحسوسی را شاهد خواهیم بود. از این رو، چانه و فک ما جمع تر شده و غبغب و گردن، ظاهری افتاده می گیرند. با گذشت زمان، چانه کوتاه تر شده و برجستگی کمتری خواهد داشت. همچنین، چین چانه عمیق تر می شود و جول ها در کنار چانه ایجاد می شوند. نتیجه چیزی جز یک چانه کوچک تر، قوس دار و ناخوشایند نیست. روند پیری واقعا غیر قابل اجتناب است! روند کاهش هیالورونیک اسید در سطح پوست از سن 25 سالگی به بعد اتفاق می افتد و در دهه 30 به بعد محسوس تر خواهد بود.

از طرف دیگر، ممکن است جوان و زیبا باشید، اما چانه شما عقب باشد و در زیبایی شما تاثیر بگذارد. پس نیاز دارید چانه اتان جلو بیاید و زیبایی شما را بیشتر کند. همچنین وقتی چانه شما عقب باشد این حس را به شما میدهد که چاق تر هستید و یا اینکه غبغب دارید.

با این حقیقت روبرو شوید که فرم چانه خود را به صورت ژنتیکی از خانواده به ارث برده باشید. در هر صورت، یک چانه کوچک می تواند خط فک شما را بد فرم کند و همچنین باعث شود بینی شما خیلی بزرگ تر به نظر برسد. با این حال، چانه برجسته تر می تواند باعث شود چهره شما عصبانی به نظر برسد، از این رو باید تعادلی داشته باشد. وقتی صحبت از فیلرهای چانه است، مهم ترین چیز پیدا کردن یک دکتر باتجربه است که بتواند قبل از تزریق تناسب چهره شما را پیدا کند.

فیلر چانه چیست؟

فیلر چانه، که یک روش بزرگ کردن چانه بدون جراحی است، استفاده از فیلرهای پوست با هدف کانتور کردن و تغییر فرم چانه است. در واقع، فیلر چانه راهی عالی و سریع برای رسیدن به یک چهره خوش تراش است. بیشتر فیلرهای پوستی مورد استفاده، از ژل های مبتنی بر اسید هیالورونیک هستند. این مولکول می تواند ۱۰۰۰ برابر وزن خود آب جذب کند. از آن جایی که این ماده به طور طبیعی در بدن تولید می شود، به موقع جذب بدن می شود و عوارض جانبی کمی دارد.

فیلر چانه چیست؟

با این حال، فیلرهای چانه عموما غلیظ تر و قوی تر از فیلرهای لب هستند. فیلرها، قرار است تراکم استخوان را شبیه سازی کنند. با این حال، فیلر مورد استفاده در زیر پوست باید بافت ملایم تری داشته باشد تا بتواند به خوبی با بافت های زیر پوستی ترکیب شود.

همچنین پس از تزریق، تنها هدفشان حجم دادن نیست، بلکه آن ها با تحریک تولید کلاژن بیشتر به پوست شما، ظاهر پر و سفتی می دهند و قادر هستند خطوط چین و چروک را صاف کنند.

مراقبت های بعد از فیلر چانه

در حالی که خود درمان، نسبتاً سریع است، متخصصان می گویند که چانه، احتمالاً برای چند روز احساس درد و سنگینی می کند و باید از جویدن سخت خودداری شود. کارشناسان توصیه می کنند که به مدت 24 ساعت از ورزش اجتناب کنید و با نوشیدن آب زیاد هیدراته بمانید. اگر هنوز درد یا ناراحتی دارید، با پزشک خود در مورد داروهای احتمالی صحبت کنید.

 • برای کاهش تورم و ناراحتی، یخ را روی محل تزریق قرار دهید.
 • برای کاهش تورم، ۲ شب اول را به پشت بخوابید.
 • پرهیز از فعالیت های سنگین، ورزش و سونا
 • از ماساژ دادن یا لمس محل تزریق خودداری کنید.
 • تا 24 ساعت از آرایش سنگین و وارد کردن فشار بر روی پوست صورت خود خودداری کنید.
بعد از فیلر چانه تا 24 ساعت از آرایش سنگین خودداری کنید

مزایای فیلر چانه

فیلرها در نقاط استراتژیک مختلف به چانه تزریق می شوند:

 • یک چانه کوتاه که از جلو کوتاهی آن مشخص است را بلندتر می کنند، تا ظاهری زیبا و طبیعی تولید شود. بلندتر کردن چانه حتی به اندازه چند میلیمتر، گردی چهره را کمتر می کند.
 • برای تغییر شکل چانه ضعیف (از نمای جانبی قابل مشاهده است)، که در آن چانه در مقایسه با لب ها، عقب تر است، برجستگی چانه را بیشتر می کنند. همچنین، زاویه بین ابروها، بینی و چانه باید حدود ۱۶۵-۱۷۵ درجه باشد (تشخیص نهایی را پزشک در جلسه مشاوره و با معاینه شما اعلام می کند. اگر این زاویه کمتر باشد، چانه به جلو آمدن بیشتری نیاز دارد.
 • چین و چروک چانه را کاهش می دهند (از نمای جلو و جانبی، قابل مشاهده است). چین عمیقی به شکل «C»، که در بسیاری از افراد با افزایش سن روی چانه ظاهر می شود.
 • عرض پایین چانه را کم و زیاد می کنند. هدف خانم ها چانه ای گرد است، در حالیکه آقایان چانه ای بزرگ تر، خوش تراش و مربعی شکل را می پسندند.
 • فرورفتگی های چانه را از بین میبرند، و قسمت های فرورفته مانند خطوط پیش از جول (خطی بین چانه و گونه ها) را، پر می کنند.
 • برای بهبود فرم صورت، چانه بیش از حد برجسته را عقب تر می برند.

به طور کلی، فیلرها به چانه حجم بیشتری می دهند و فرم صورت را متعادل تر می کنند.

روش انجام فیلر چانه

مدت زمان درمان بین ۱۵ الی ۳۰ دقیقه است. درمان با فیلرها، روش هایی ساده هستند که در مطب یا کلینیک ها انجام می شوند. ابتدا پزشک صورت شما را علامت گذاری کرده و براساس تشخیص خود، برای قرار دادن فیلر در سطوح مختلف بافت نرم چانه، از روش سوزن یا کانولا استفاده می کند. پزشک تزریق را از ۱-۳ نقطه، درست در لایه های زیر پوست و بالای استخوان انجام می دهد.

استفاده از نوع فیلرها برحسب فرم صورت شما متفاوت هستند. هچنین مقدار فیلر مورد استفاده، از بیماری به بیمار دیگر متفاوت است، اما به طور متوسط بین ۲-۳ سی سی نیاز است. برخی بیماران ممکن است بین ۴-۶ میلی لیتر در چندین جلسه درمان، نیاز داشته باشند.

فیلر را می توان در قسمت زیرین چانه تزریق کرد، تا آن را کشیده تر کرده و زاویه بهتری به فک بدهد. تزریق فیلر در ناحیه قدامی چانه به درمان چین چانه و افتادگی ماهیچه های لب کمک می کند. نتیجه نهایی تزریق فیلر چانه، از بیماری به بیمار دیگر متفاوت است و کاملا به آناتومی صورت شخص بستگی دارد. با این حال پزشک، سعی می کند انتظارات شما را برآورده کند، اما این مهم، همیشه میسر نیست و به فرم صورت و ژنتیک شما بستگی دارد.

ماندگاری فیلر چانه

نتایج حاصل از فیلر اسید هیالورونیک، می تواند بین ۹-۱۲ ماه و حتی ۱۵ ماه دوام داشته باشد، اما برای حفظ نتیجه، باید جلسات درمان بیشتری داشته باشید. با این حال، مواد غلیظ تر که عمیق تر تزریق می شوند، ممکن است دوام بیشتری داشته باشند.

به یاد داشته باشید، فیلرها دائمی نیستند!

برجسته کردن چانه بدون نیاز به جراحی، به غیر از کمی حساسیت و تورم مشکلی ایجاد نمی کند و پس از تزریق، بیماران می توانند بلافاصله کارهای روزانه خود را از سر گیرند. با این حال، پزشکان توصیه می کنند پس از تزریق پوست را هیدراته نگه دارید، آرایش نکنید و به مدت ۲۴ ساعت، ورزش نکنید. تقریبا ۲ هفته بعد از تزریق، با ثابت شدن مواد می توان نتیجه نهایی را مشاهده کرد.

برجسته کردن چانه بدون نیاز به جراحی

عوارض جانبی فیلر چانه چیست؟

فیلرهای چانه، یک روش بی خطر هستند و عوارض بسیار کمی دارند. با این حال مانند هر فیلر پوستی، احتمال تورم و کبودی به مدت ۲-۳ روز وجود دارد. اگرچه بسیار نادر است، اما خطر جابجایی، تورم، یا آسیب به پوست به دلیل تزریق اشتباهی به رگ خونی (به احتمال زیاد، زمانی که توسط غیر پزشک یا استفاده از ژل های بی کیفیت انجام شود)، وجود دارد. به همین دلیل، برای تزریق فیلرها باید به یک پزشک زیبایی در این زمینه مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: آیا ژل نورامیس برای جوان سازی پوست مفید است؟

الهام تیزرویان دکتر زیبایی در سعادت آباد

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 2روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

   برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر زهرا یکشنبه ۲۹ مرداد ۲( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید
  من قبلا خونده بودم که مهمترین بخش روتین پوستی ضدآفتاب هستش میخواستم بدونم درسته؟یا اگه امکانش هستن بگین چه چیزی هایی در روتین پوستی از همخ مهمتره؟
  1. تصویر کاربر دکتر الهام تیزرویان یکشنبه ۲۹ مرداد ۲( 10 ماه پیش)
   سلام عزيزم بله همينطوره مهمترين چيزها ضد افتاب و شوينده و مرطوب كننده متاسب پوست شماست
درحال دریافت اطلاعات

تماس تلفنی

تلفن

اینستاگرام

منو

جستجو
مقالات
لیزر مو
فیلر و بوتاکس
ریزش مو
جوانسازی

فهرست موضوعات

پرسش از دکتر