دکتر الهام تیزرویان

پوست، مو و زیبایی

دکتر الهام تیزرویان

پوست، مو و زیبایی

چه اشخاصی نباید هایفو انجام دهند؟

فهرست موضوعات

اگر شما به فیشیال هایفو علاقه دارید یا قبلاً این درمان را انجام داده اید، آشنایی با خطرات و عوارض جانبی آن بسیار مهم است. ترس و نگرانی های  زیادی در مورد این درمان وجود دارد. اگر توسط یک تکنسین آموزش دیده تحت درمان قرار گیرید، عوارض جانبی این روش بسیار جزئی هستند. اما اگر درمانها به طور صحیح انجام نشوند، احتمال بروز عوارض جانبی ناخواسته بسیار زیاد است.

هایفو چیست؟

هایفو، سونوگرافی متمرکز با شدت بالا است که یک درمان غیرجراحی عالی برای لیفت و سفت کردن پوست می باشد. این درمان شهرت بسیار زیادی دارد، زیرا هیچ تکنولوژی دیگری نمی تواند تمام لایه های پوست از جمله لایه ی  SMAS را تحریک به کلاژن سازی کند و هیچ دوران نقاهتی ندارد. از دیگر دلایل محبوبیت این روش، احتمال بسیار کم عوارض جانبی می باشد. این روش در مقایسه با دیگر درمان های سفت کننده ی پوست یا جراحی، مقرون به صرفه است.

هایفو، لیفت صورت غیرجراحی با استفاده از امواج فراصوت متمرکز می باشد. در طول هایفو درمانی، از کاتریج های مختلفی برای تمرکز امواج فراصوت روی عمق های مختلف پوست استفاده می شود. انرژی متمرکز، حرارت تولید می کند که باعث سفت شدن لایه ی  SMAS می شود و تولید کلاژن را در لایه درمیس پوست تقویت می کند تا یک لیفت طبیعی ایجاد کند.

هایفو چیست؟

آیا هایفو درد دارد؟

هایفوی سنتی می تواند مقداری درد داشته باشد، اما اکثر افراد برای کنترل درد به کرم بیحسی یا بی حسی تزریقی نیاز دارند. گرچه، ما از آخرین تکنولوژی مبدل انرژی ایمن استفاده می کنیم تا درمان شما را راحت تر کنیم. این تکنولوژی، یک حفره ی کوچک در وسط مبدل دارد و عمق دقیق را بدون ایجاد ناراحتی و گرمای اضافه مورد هدف قرار می دهد.

کدام یک بهتر است، هایفو یا تزریق فیلر پوستی؟

هایفو و تزریق فیلر، هدف های مختلفی دارند. هایفو پوست شل شده را سفت می کند و کلاژن سازی را تقویت می کند، در حالیکه فیلر پوستی، حجم از دست رفته پوست را جایگزین می کند. بهتر است از هردو روش هایفو و تزریق فیلر برای دستیابی به نتایج بهتر استفاده کرد. برای مثال، افزودن حجم با فیلرها در بالای گونه ها، پوست صورت را بالا می کشد. سپس درمان پایین صورت با هایفو، تولید کلاژن را تقویت می کند و پوست را لیفت و سفت می کند.

چه مواردی از ممنوعیات هایفو محسوب می شوند؟

در رابطه با ممنوعیات هایفو باید گفت که برخی از شرایط پزشکی، شما را از انجام هایفو باز می دارند. برخی از این شرایط اصلی شامل ضربان ساز داشتن، ابتلا به صرع، فلج صورت و…. می باشد.

سوالات متداول

آیا درمان هایفو خطر فلج صورت را به دنبال دارد؟

اگر شما با آناتومی و فیزیولوژی عصب های صورت آشنایی نداشته باشید و انرژی غیرضروری اعمال کنید، فلج موقت صورت ممکن است رخ دهد.

آیا هایفو باعث از دست دادن حجم گونه ها می شود؟

هایفو یک تکنولوژی غیرتهاجمی برای لیفت صورت و کاهش چربی است. از سه کاتریج برای درمان هایفو استفاده می شود. این کاتریج ها عمق 1.5 ، 3 و 4.5 میلی متری را مورد هدف قرار می دهند. آموزش صحیح، تا حد زیادی این خطر را کاهش می دهد.

آیا هایفو باعث از دست دادن حجم گونه ها می شود؟

آیا هایفو می تواند لکه های ناشی از پیری را بدتر کند؟

هایفو از امواج فراصوت متمرکز استفاده می کند و یک درمان مبتنی بر نور نیست. ملانین این امواج را جذب نمی کند، بنابراین هر نقطه ی رنگی در پوست مانند لکه های پیری تحت تأثیر قرار نمی گیرند.

اگر انجام هایفو به صورت منظم را قطع کنم، آیا افتادگی های پوستم بدتر خواهند شد؟

متوقف کردن درمان های هایفو، پوست شما را از قبل بدتر نمی کند و شما می توانید هر زمانی می خواهید آن را قطع کنید. البته، هر نتیجه ای که در اثر این درمان دریافت کرده اید، به طور طبیعی در گذر زمان کاهش خواهند یافت.

در طول درمان چه احساسی خواهید داشت؟

ما در ابتدا پوست شما را پاکسازی می کنیم، سپس ژل سونوگرافی را به صورت شما می زنیم و بدین ترتیب رسانایی انرژی را افزایش می دهیم. دسته دستگاه هایفو روی پوست شما قرار داده می شود. زمانی که انرژی به پوست شما نفوذ می کند، احساس گرما، مورمور و سوزن سوزن شدن می کنید. شما ممکن است مقداری ناراحتی احساس کنید، اما قابل تحمل است. احساس شما در طول رویکرد بررسی می شود تا از راحتی شما اطمینان حاصل شود.

آیا انجام هایفو در 20 سالگی نوعی پیشگیری محسوب می شود یا ایده خوبی نیست؟

بستگی به پوست شما دارد. برخی از افراد جوان ممکن است زودتر از دیگران دچار شل شدن پوست شوند. از هایفو با انرژی پایین می توان جهت پیشگیری در این افراد استفاده کرد، اما به طور کلی، عدم قابلیت ارتجاعی پوست، علت اصلی مشکلات پوستی در افراد 20 ساله نیست. از نظر من این کار به ویژه در اوایل دهه 20 سالگی ضروری نیست.

اگر شما سن بسیار بالایی دارید، هایفو برای شما عمل نمی کند؟

در استفاده از دستگاههای غیرجراحی، محدودیت هایی وجود دارد، اما بسیاری از افراد مسن برای هایفو گزینه ی کاملاً مناسبی هستند. شما بر اساس سن خود نمی توانید قضاوت کنید که آیا این درمان برای شما مناسب است یا خیر. برخی از افراد جوان نیز ممکن است علائم اولیه ی افتادگی پوست را داشته باشند و بالعکس. ما با بالا رفتن سن، تولید کلاژن را از دست می دهیم. به طور میانگین با رسیدن به سن 65 سالگی، 40% از کلاژن خود را از دست می دهیم.

سن مناسب برای هایفو

آیا بعد از انجام لیفت صورت با نخ، می توانیم هایفو انجام دهم؟

هایفو به لایه های عمیق پوست نفوذ می کند. اگر شما لیفت با نخ انجام داده اید، باید شش ماه صبر کنید سپس هایفو انجام دهید.

آیا بوتاکس/فیلرپوستی می تواند تحت تأثیر هایفو قرار بگیرد؟

در مورد بوتاکس تا ده روز بعد از تزریق و فیلر تا سه ماه بعد از تزریق، بهتر است که هایفو انجام نشود.

من میکروبلیدینگ ابرو انجام داده ام، آیا هنوز هم می توانم هایفو انجام دهم؟

اگر میکروبلیدینگ یا هر گونه آرایش نیمه دائمی انجام داده باشید، نباید در این نقاط از هایفو استفاده کنید اما هنوز هم می توانید دیگر نواحی صورت خود را با هایفو درمان کنید.

آیا هایفو، خطر آسیب به پوست را دارد؟

هایفو یک درمان ایمن است، زیرا انرژی فراصوت فقط لایه های  SMASو درمال را مورد هدف قرار می دهد. این روش هیچ آسیبی به ناحیه اپیدرم پوست وارد نمی کند.

چقدر طول میکشد تا نتایج هایفو را مشاهده کنید؟

برخی از افراد ممکن است بلافاصله بعد از درمان فوراً اثر لیفتینگ را مشاهده کنند. گرچه، نتایج نهایی به تدریج بعد از 2 تا 3 ماه نشان داده می شوند. در طول این زمان، کلاژن های قدیمی تر با کلاژن جدید و قوی جایگزین می شوند.

من به چند جلسه هایفو نیاز دارم و چند وقت یکبار باید آنها را انجام دهم؟

مانند هر درمان ضدپیری دیگری، جلسات نگهداری ضروری هستند. بعد از اولین دوره هر 9 تا 18 ماه هایفو را باید تمدید کنید که بسته به شرایط فرد بین 1 تا 3 جلسه درمانی است.

آیا این روش دوران نقاهت خاصی دارد؟

شما ممکن است بعد از درمان مقداری قرمزی و ورم احساس کنید، اما این علائم باید به سرعت فروکش کنند.


الهام تیزرویان دکتر زیبایی در سعادت آباد

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 2روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

   برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم

تماس تلفنی

تلفن

اینستاگرام

منو

جستجو
مقالات
لیزر مو
فیلر و بوتاکس
ریزش مو
جوانسازی

فهرست موضوعات

پرسش از دکتر