دکتر الهام تیزرویان

پوست، مو و زیبایی

دکتر الهام تیزرویان

پوست، مو و زیبایی

ورم بعد از تزریق فیلر بعد از چند وقت بهبود می یابد؟

فهرست موضوعات

فیلر های پوستی می توانند برای زیبایی نواحی متعددی از صورت مثل لب ها، فک، گونه ها و زیر چشم ها و همچنین پوشاندن و پر کردن چین و چروک های صورت و اصلاح حالت چهره به کار گرفته شوند. در حالی که عمل تزریق این فیلر ها یک عمل تهاجمی نیست، اما مانند تمامی عمل های زیبایی دیگر، یک سری عوارض جانبی احتمالی برای آن وجود دارد. ورم رایج ترین عارضه ی جانبی تزریق فیلر است. در رابطه با ورم بعد از تزریق فیلر باید گفت که این ورم، یک امر کاملاً عادی محسوب می شود و باید انتظار آن را داشته باشید.

چه کسانی باید عمل تزریق فیلر گونه را انجام دهند؟

زمانی که متوجه شدم با افزایش سن و سال صورت من دائماً در حال لاغر شدن است، تصمیم گرفتم عمل تزریق فیلر گونه داشته باشم. در حالی که در دهه ی 30 سالگی، گونه های من برجسته و پر بود، با بالا رفتن سن و سال، پوست و اجزای صورت من حالتی افتاده، شل و رو به پایین به خود گرفت. من از این ظاهر جدید خود راضی نبودم.

یکی از پیشنهاداتی که به من شد انجام عمل تزریق فیلر گونه بود تا گونه های من در محل لاغری صورتم پر و لیفت شوند، پوست افتاده ی صورت کمی کشیده شده و حالت چهره ی من اصلاح شود. شما می توانید عمل تزریق فیلر گونه را در دهه ی بیست سالگی نیز داشته باشید؛ اما اغلب افراد در انتهای دهه ی 30 سالگی که تولید کلاژن بدن پایین آمده و پوست شروع به افتادگی می کند، به سراغ این عمل زیبایی می روند.

چه کسانی باید عمل تزریق فیلر گونه را انجام دهند؟

آیا انجام عمل تزریق فیلر گونه دردناک است؟

در حالی که خود مرحله ی تزریق فیلر درد چندانی ندارد، اما درد پس از عمل کمی آزار دهنده است. برای مدت حدود یک هفته یا کمی بیشتر، انتظار درد در ناحیه ی تزریق را داشته باشید. طی این مدت صورت به فیلر عادت کرده و مراحل بهبودی پس از عمل را می گذراند. البته، این درد شدید یا ناگهانی نیست، اما یک درد خفیف وجود دارد که برای شدت نگرفتن این درد باید حواستان باشد طی این مدت کسی به گونه های شما دست نزند!

پس از انجام عمل تزریق فیلر، انتظار چه نوع ورمی را باید داشته باشیم؟

تجربه ی میزان خاصی از ورم بعد از تزریق فیلر، کاملاً طبیعی است. میزان ورم بین بیماران مختلف می تواند بسیار متفاوت باشد. اما به طور کلی فیلر تزریق شده به نواحی چانه و گونه عمیق تر بوده و درست زیر استخوان های صورت تزریق می شود. بنابراین، در این موارد هر ورم احتمالی تا حدود زیادی زیر بافت های طبیعی صورت پنهان شده و ورم چندانی مشاهده نخواهد شد.

از سوی دیگر، موردی که ورم آن بیشتر به چشم می آید عمل تزریق فیلر به لب ها می باشد. علت این امر، علاوه بر مورد ذکر شده در رابطه با عمق تزریق، حساسیت بیشتر بافت لب ها است. در بیشتر موارد عمل زیبایی تزریق فیلر لب، ورم ملایم تا متوسط دیده می شود. البته، با آمدن فیلر های جدید تر، میزان این ورم احتمالی بسیار کمتر از پیش شده است. این امر که لب های شما برای یک یا دو روز اول بعد از انجام عمل تزریق فیلر لب، کمی پر تر از میزان دلخواه به نظر برسد، کاملاً عادی است. در اغلب موارد، از روز سوم ورم لب ها رو به کاهش خواهد رفت.

معمولاً ورم پس از عمل تزریق فیلر تا چه زمانی ماندگار می ماند؟

غالباً طی چند روز، ورم پس از عمل تزریق فیلر های پوستی از بین می رود. معمولاً این ورم طی دو الی سه روز اول چشمگیر بوده و طی روز های آتی به طور تدریجی از بین خواهد رفت. در موارد بسیار نادر، این ورم می تواند ماندگار تر بوده و چندین روز الی 4 هفته روی صورت فرد بماند.

چطور ورم بعد از تزریق فیلر را کاهش دهیم؟

پزشک زیبایی شما باید با به کار گیری روش های متعدد طی مراحل انجام این عمل زیبایی، از تشدید ورم ها و کبودی های آتی پیشگیری کند. البته، اگر بیش از حد نگران هستید، بهتر است پیش از عمل از مصرف دارو های آسپیرین و ایبوپروفن خودداری کنید.

پیشنهاد می شود که به مدت 48 ساعت از انجام فعالیت های ورزشی و مصرف نوشیدنی های الکلی بپرهیزید. در صورت ایجاد ناراحتی یا ضرورت، می توانید بلافاصله مصرف ایبوپروفن خود را مجدداً آغاز کنید. اعمال یخ روی ناحیه ی عمل، می تواند از کبودی و ورم شما کم کند؛ مخصوصاً اگر این کار بلافاصله پس از عمل تزریق فیلر انجام شود. از دست زدن به ناحیه ی عمل خودداری کنید و به هیچ وجه آن را ماساژ ندهید. این کار باعث ایجاد عدم قرینگی در چهره ی شما خواهد شد.

اگر از ورم پس از عمل تزریق فیلر نگرانیم، چه کار کنیم؟

در صورت نگرانی در ارتباط با مشکلات پس از عمل زیبایی، این موارد را با پزشک خود در میان بگذارید. پزشک می تواند به منظور مقابله با ورم شدید، برای شما دارو تجویز کرده یا یک جلسه معاینه ی زود هنگام پس از عمل با شما داشته باشد.

دکتر الهام تیزرویان، کلینیک پوست، مو و زیبایی در غرب تهران 

تماس تلفنی

تلفن

اینستاگرام

منو

میکرونیدلینگ
مقالات
لیزر موهای زاید
ریزش مو
جوانسازی پوست

فهرست موضوعات