دکتر الهام تیزرویان

پوست، مو و زیبایی

دکتر الهام تیزرویان

پوست، مو و زیبایی

ژل الانسه چیست؟

فهرست موضوعات

الانسه، یک فیلر پوستی قابل تزریق است که می تواند به صاف کردن خطوط و چین و چروک ها کمک کند و در عین حال حجم صورت را بازیابی می کند و پوست را سفت می کند. یک تزریق کننده ی باتجربه، می تواند خط فک را تیزتر کند، استخوان گونه را فرم دهد و خطوط خنده یا خطوط ماریونت را کاهش دهد. از این روش همچنین برای جوان سازی پوست دست ها و پُر کردن حجم از دست رفت ی پشت دست ها استفاده می شود.

با اینکه این روش برای فرم دهی و حالت دادن به صورت بسیار عالی عمل می کند، اما به عنوان فیلر لب یا برای درمان خطوط تیره ی زیر چشم ها توصیه نمی شود. ژل الانسه از میکروسفرهای پلی کاپرولاکتون ساخته شده است که با حامل ژل کربوکسی متیل سلولز ترکیب می شود. نتایج این ژل فوری می باشند و در عین حال میکروسفرهای پلی کاپرولاکتون به عنوان یک محرک زیستی عمل می کنند تا تولید کلاژن پوست شما را در طول سه ماه آینده افزایش دهند.

این کار قابلیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد و ظاهری جوانتر ایجاد می کند. ماندگاری تأثیر این تولید کلاژن جدید تا سه سال طول می کشد که برای یک فیلر پوستی ماندگاری فوق العاده ای است.

الانسه

فیلر رادیس نیز حاوی میکروسفرهایی در یک ژل حامل کربوکسی متیل سلولز است و تولید کلاژن جدید را تحریک می کند. گرچه، میکروسفرهای موجود در ژل رادیس، از کلسیم هیدروکسی‌لاپاتیت ساخته شده اند و معمولاً ماندگاری این ژل فقط حدود یک سال می باشد.

مزایا و معایب ژل الانسه چه چیزی هستند؟

مزایا

  • نتایج الانسه تا سه سال طول می کشد و آن را نسبت به فیلرهای برپایه ی اسید هیالورونیک به یک انتخاب مقرون به صرفه تر تبدیل می کند. زیرا ماندگاری فیلرهای برپایه ی اسید هیالورونیک معمولاً یک سال یا کمتر می باشد.
  • ثابت شده است که میکروسفرهای پلی کاپرولاکتون، ایمن و تحمل پذیر هستند.
  • تصاویر قبل و بعد استفاده از ژل الانسه، نرم شدن چین و چروک ها و حجم پوست بیشتر را با نتایجی طبیعی نشان می دهند.

معایب

  • الانسه هنوز توسط سازمان غذا و دارو تأیید نشده است، بنابراین هنوز در شرکت های معروف آمریکا موجود نمی باشد.
  • اگر نتایج مطابق میل شما نباشند یا دچار عوارض شده اید، ژل الانسه برخلاف فیلرهای اسیدی مانند ژوویدرم و رستیلن با هیالورونیداز حل نمی شود.
  • از آنجا که الانسه یک ژل با ماندگاری بالا می باشد، ممکن است تا زمانی که این ژل در بدن شما باقی می ماند، عوارضی مانند برجستگی را تجربه کنید.

* نکته: اگر برای اولین بار است که ژل دریافت می کنید، ابتدا باید با یک محصول بر پایه ی هیالورونیک اسید برگشت پذیر شروع کنید تا مطمئن شوید که اثر آن مطابق میل شما می باشد. 

تزریق فیلر پوستی

آیا ژل الانسه ایمن است؟

پژوهشی در سال 2017 که توسط تولید کننده ی الانسه تأمین مالی شده بود به این نتیجه رسید که این فیلر پوستی، ایمن می باشد. میکروسفرهای پلی کاپرولاکتون نوعی پلیمر زیست سازگار با ایمنی بالا می باشند؛ در حقیقت، در پزشکی از این ژل در پروتز، بخیه ها و سیستم های دارورسانی استفاده می شود. سازمان غذا و دارو هم میکروسفرهای پلی کاپرولاکتون و هم ژل حامل کربوکسی متیل سلولز را در دسته ی مواد ایمن طبقه ی بندی می کند.

عوارض جانبی رایج مربوط به تزریق شامل التهاب، ناراحتی، ورم خفیف یا کبودی می شوند. تمام این عوارض را معمولاً می توان با آرایش پوشاند. بدن برخی از افراد فقط واکنش های خفیفی نشان می دهد که در عرض یک یا دو روز رفع می شود. عوارض جانبی شدید، بسیار نادر هستند، اما اگر بدن شما به مواد خاصی آلرژی دارد یا درمانتان توسط فردی فاقد صلاحیت انجام شود، احتمال بروز عوارض وجود دارد. برخی از بیماران تا زمانی که فیلر در بدن آنها باشد، دچار برجستگی هایی می شوند، اما اثر آن بیشتر ظاهری می باشد تا اینکه برای سلامتی مضر باشد.

تمام فیلرهای تزریقی احتمال خطر اندک انسداد عروق را به همراه دارند و زمانی رخ می دهد که تزریق کننده به طور تصادفی فیلر را به رگ خونی تزریق می کند. این تزریق اشتباه باعث انسدادی می شود که می تواند منجر به مرگ بافت گردد. این شرایط نادر است، اما از آنجا که این فیلر با هیالورونیداز حل نمی شود، باید توسط یک جراح یا متخصص باتجربه تزریق شود.

در طول درمان ژل الانسه چه اتفاقی می افتد؟

پزشک شما در طول مشاوره تشخیص می دهد که آیا ژل الانسه برای هدف شما مناسب است یا خیر و یکی از چهار فرمول الانسه را توصیه می کند که از هرکدام از آنها در نقطه ی خاصی از صورت (به جز زیر چشم ها یا لب ها) استفاده می شود، اما میزان بازجذب و ماندگاری آنها متفاوت است. قبل از تزریق، شما یک بیحسی موضعی مانند لیدوکائین دریافت می کند تا هیچ دردی را احساس نکنید.

زمانی که بی حس می شوید، پزشک از یک سرنگ با نوک بسیار نازک برای تزریق فیلر به گونه ها، شقیقه ها، چانه یا نواحی دیگر استفاده می کند. این فرایند حدود 30 دقیقه طول می کشد. زمانی که درمان تمام می شود، شما می توانید به فعالیت های روزمره خود برگردید و هیچ دوره نقاهتی ندارید.

سوالات متداول

آیا فیلر الانسه از نظر سازمان غذا و دارو تأیید شده است؟

ژل الانسه هنوز توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تأیید نشده است، بنابراین هنوز در آمریکا موجود نمی باشد.

هزینه ی ژل الانسه چقدر است؟

هزینه شما به سطح تجربه تزریق کننده، محل تزریق و تعداد سرنگ های مورد نیاز بستگی دارد.

چقدر طول می کشد تا ژل الانسه عمل کند؟

شما نتایج را فوراً مشاهده می کنید که به صورت حجم بیشتر، فرم بهتر صورت یا صاف شدن خطوط عمیق خود را نشان می دهند. ژل الانسه در سه ماه بعد به تحریک کلاژن ادامه می دهد. بیشترین نتایج این فیلر بعد از چند ماه خود را نشان می دهد، زیرا تولید کلاژن طبیعی پوست شما افزایش پیدا می کند.

ماندگاری ژل الانسه چه مدتی خواهد بود؟

ماندگاری این ژل به فرمول فیلری بستگی دارد که تزریق کننده استفاده می کند:

ژل الانسه  S تا 18 ماه ماندگاری دارد.

ژل الانسه  M تا دو سال ماندگاری دارد.

ژل الانسه  L تا سه سال ماندگاری دارد.

آیا ژل الانسه برگشت پذیر است؟

ژل الانسه را برخلاف فیلرهای هیالورونیک اسید نمی توان به آسانی تجزیه یا خارج کرد. اگر شما از نتایج فیلر خود راضی نیستید یا دچار برجستگی هایی در پوست خود شده اید، باید با آن زندگی کنید تا زمانی که فیلر توسط بدن بازجذب شود.

مزوژل جالپرو بهتر است یا پروفایلو

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 2روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

   برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم

تماس تلفنی

تلفن

اینستاگرام

منو

جستجو
مقالات
لیزر مو
فیلر و بوتاکس
ریزش مو
جوانسازی

فهرست موضوعات

پرسش از دکتر